Nasze psy

“Pies to najlepszy przyjaciel, wierny kompan, ale i wspaniały ‘lekarz’ dla duszy i ciała”.

Acampin Antarktis

Pies rasy Siberian husky, od niedawna również emeryt. Ma wspaniały charakter, co czyniło go najlepszym naszym pomocnikiem podczas zajęć dogoterapii. Kampik jest emerytowanym Psem Wspomagającym Terapię i Edukację.

 

 

Dita

Suczka rasy Owczarek niemiecki jest przykładem psa tej rasy, który wcale nie musi być groźny. U nas wszyscy są mile witani, aczkolwiek “po owczarkowemu” informuje nas o przybyszach, nie ma w tym jednak cienia agresji 🙂

 

 

Nana

Suczka wielorasowa. Jest typowym kundelkiem czyli ma wszystkie najlepsze cechy w jednym małym ciałku. Jak kocha to bezgranicznie, jak oszczekuje intruzów to nie na żarty 😉 Nana nie jest psem terapeutycznym ze względu na lękliwe usposobienie, ale pełni tę zaszczytną funkcję nieformalnie w zaciszu naszego rodzinnego domu.

 

Fant The Best Friend Pl

Pies rasy Cavalier King Charles Spaniel. Zrównoważony, majestatyczny, iście królewski jak na psa tej rasy przystało. Wpatrzony w człowieka i kochający człowieka nade wszystko to coś co odróżnia go od husky 🙂 Fant jest  Psem Wspomagającym Terapię i Edukację.

 

Magic Złote Serce

Pies rasy Cavalier King Charles Spaniel. Najmłodszy w naszym teamie, jest w trakcie nauki. Wesoły, wpatrzony w człowieka i …. w miskę 🙂 Magic przygotowuje się do odpowiedzialnej roli  Psa Wspomagającego Terapię i Edukację.

 

 

Odeszły ale są…w naszych sercach

 

Gerda

Suczka wielorasowa. Gerdę adoptowaliśmy ze schroniska gdy miała 16 lat. Spędziła w nim… 16 lat. Dlatego właśnie trafiła do nas, aby mieć prawdziwy, ciepły, kochający dom. Nie ona powinna być nam za to wdzięczna, to my jej dziękujemy za wspaniałe chwile jakie przy niej spędziliśmy, za zaufanie jakim nas mimo ciężkiego życia obdarzyła, za radość w jej niewidomych już ze starości oczach, za dreptanie w środku nocy bez powodu… Gerda odeszła w wieku 20 lat i czeka na nas tam gdzie wszyscy podążamy…

 

Nanook Lodowy Dotyk

Długa i kręta była jego historia zanim trafił do nas 🙁 Ale w końcu trafił żeby jeszcze rok być z nami, cieszyć się wolnością, wygrzewać w słońcu, posprzeczać z Ditą… Jest nadal tylko my go nie widzimy, ale wierzymy, że on widzi nas i czeka z Gerdą…

 

 

Neska Srebro Północy

Suczka rasy Siberian husky, była u nas od szczenięcia aż do emerytury jako emerytowany Pies Wspomagający Terapię i Edukację  i dożyła prawie 16 lat. Neska była do końca pełna radości i sił, pewna siebie, do końca sprawowała “rządy”, a informacja o jej wieku zawsze spotykała się z niedowierzaniem. Od niej wszystko się zaczęło, ona nauczyła nas WSZYSTKIEGO, zostanie na zawsze w naszych sercach…

 

Talisha Srebro Północy

Suczka rasy Siberian husky. Tala także odpoczywała u nas na zasłużonej emeryturze jako emerytowany Pies Wspomagający Terapię i Edukację Miała świetny charakter, była zrównoważona, spokojna i bardzo cierpliwa. Oprócz tego często pomagała w rehabilitacji psów wykazujących zaburzenia zachowania. Była nieocenioną pomocą przy psach reaktywnych, agresywnych, ale i nieśmiałych. Wspaniała do nauki szczeniąt. Bardzo będzie nam jej brakowało nie tylko w pracy, ale i na naszym domowym łóżku gdzie zawsze pierwsza zajmowała miejsce…

 

Współpracują z nami

 

Szinuka

Sunia w typie rasy Siberian husky. Sisi na co dzień jest niezwykle spokojnym i łagodnym psem, który kocha przebywać w otoczeniu ludzi. Jest bardzo inteligentna i szybko się uczy, aczkolwiek miewa własne zdanie. Spokój i opanowanie sprawiają, że jest wspaniałą partnerką podczas zajęć dogoterapii. Szinuka jest Psem Wspomagającym Terapię i Edukację.

 

Łajka

Suczka w typie rasy Siberian husky. Roześmiany pyszczek, wesołe spojrzenie, tysiąc pomysłów na minutę to cechy dzięki którym Łajka jest kochana przez ludzi. Na co dzień Łajka jest pieskiem bardzo aktywnym, lubi długie wycieczki. Chętnie zdobywa nowe umiejętności i poznaje nowych ludzi. Wspaniale radzi sobie podczas zajęć z dziećmi, ale również przynosi wiele radości osobą starszym.  Łajka jest w trakcie szkolenia na Psa Wspomagającego Terapię i Edukację.

 

Współpracowały i nadal o nich pamiętamy…

 

Raya

Sunia w typie rasy Siberian husky. Była psem, z którym nie można było zaznać nudy. Kochana za uśmiechnięty pyszczek, błysk w oczach, szalone spojrzenie wiecznie zapraszające do zabawy. Nie dała zapomnieć o spacerze – oczywiście w trosce o formę właściciela. Przypominała o sobie w każdej sytuacji. Uwielbiana zarówno przez dzieci jak i osoby starsze szczególnie za wygląd słodkiego misia. Raya była Psem Wspomagającym Terapię i Edukację.
Raya w 2017 r. odeszła do Psiego Raju, widocznie potrzebują tam radości i beztroski, którą tylko ona może dać…

 

Nasze koty

“Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności”.

Bond

Biały kot w typie Angory tureckiej, zapoczątkował felinoterapię w naszej organizacji. Jego niezwykły charakter komponujący z imieniem sprawia, że jest niepowtarzalny. Bond jest sprytnym obserwatorem, potrafi otworzyć wszystko (jeszcze pozostał mu klucz do rozpracowania) i dostać się wszędzie gdzie tylko zechce. Odwiedzanie nowych miejsc i kontakty z ludźmi to nie jest szczyt jego marzeń dlatego nie pracuje w felinoterapii.

 

Bonita

Czarna kotka wielorasowa, niezwykle tajemnicza, z pięknymi szmaragdowymi oczami. Bonia, bo tak na co dzień ją nazywamy lubi wylegiwać się w promieniach słońca i jest kotem aportującym. Przynosi ulubioną myszkę – zabawkę i prosi o rzut. Jest bardzo przyjazna, ale potrzebuje troszkę czasu zanim nabierze zaufania do obcych. Za to jeśli już się oswoi z nowym miejscem i ludźmi staje się ich najlepszą towarzyszką. Bonita mruczy najgłośniej ze wszystkich naszych kotów 🙂 Ze względu nieśmiałe usposobienie nie pracuje w felinoterapii.

 

Beti

Kotka wielorasowa o przepięknym umaszczeniu tricolor, bardzo towarzyska i odważna, szybko nawiązuje kontakt z ludźmi. Beti jest niezwykle sympatyczną kotką, której po prostu nie można nie lubić. Wskakuje na kolana do wszystkich i “prosi” kocim mruczeniem o pieszczoty. Oprócz tego Beti to zwinna łowczyni, jej zgrabna figura sprawia, że zawsze upoluje piórka lub piłeczkę znajdującą się na końcu wędki. Beti jest Kotem Wspomagającym Terapię i Edukację.

 

Bazyl

Kot wielorasowy, którego wydawało by się pospolite umaszczenie jest niezwykle piękne. Bazyl jest najlepszym przyjacielem Bonda i chociaż czasem ich wspólne zabawy kończą się niewielkimi kocimi potyczkami, to nigdy nie są one na tyle poważne, aby nie móc wylizywać sobie wzajemnie futerka. Bazyl to kot odważny, ciekawski i przyjazny w stosunku do ludzi, a kontakt socjalny przedkłada nawet nad najlepszej jakości przysmak. Dlatego prawie zawsze ma ochotę na mruczenie, ocieranie i zabawę, co jest niezwykle cenne podczas zajęć felinoterapii. Bazyl jest Kotem Wspomagającym Terapię i Edukację.