Informacje o kursie:
Kurs z licencją Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii, prowadzony we współpracy z Polską Akademią Trenerów i Instruktorów Sportu „Green Way”, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod nr: 90490
Każda osoba, która ukończyła kurs otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu kompetencji ogólnych zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 3 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 06 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 2175)
Kurs Dietetyk zwierzęcy specjalizacja psy to kompleksowy program edukacyjny, który pozwoli zdobyć wiedzę na temat żywienia psów na różnych etapach życia, zarówno zdrowych, jak i z problemami zdrowotnymi. Zajęcia są oparte na praktycznych doświadczeniach specjalistek i obejmują wszystkie kluczowe aspekty diety psiej, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentów dietetycznych.
Kurs przeznaczony jest dla osób chcących pogłębić swoją wiedzę w zakresie żywienia psów, w tym techników weterynarii, behawiorystów, zoopsychologów, hodowców, wolontariuszy schronisk, a także osób prowadzących domy tymczasowe.
Po ukończeniu kursu, uczestnicy będą mogli skutecznie stosować zdobytą wiedzę w praktyce, dostosowując diety psie do specyficznych potrzeb każdego zwierzęcia.
Odkryj świat dietetyki psów w Sklepie PAZiA
Tylko w Sklepie PAZiA znajdziecie produkty polecane przez behawiorystów i trenerów. W ofercie posiadamy pomoce do zajęć dogoterapii, smycze, linki, szelki, saszetki i spódnice treningowe, bluzy oraz koszulki. Jeśli ukończyłaś/eś kurs ZAWODOWY PAZiA – napisz do nas, a otrzymasz rabat 10% na cały asortyment sklepu!
Szczegóły:
1. EDYCJA – cena: 6 500 zł
1. EDYCJA – Online Nie pasuje Ci termin? Daty wykładów: 26.06.2025, 05.07.2025, 17.07.2025, 25.07.2025, 07.08.2025, 14.08.2025, 28.08.2025, 29.08.2025, 04.09.2025, 18.09.2025, 24.09.2025, 25.09.2025, 09.10.2025, 23.10.2025, 06.11.2025, 20.11.2025 Wykłady w godzinach popołudniowych/wieczornych 2-6 godzin Zapisz się do newslettera, poinformujemy Cię o nowym!
- Zajęcia teoretyczne i praktyczne online (w czasie rzeczywistym na platformie clickmeeting).
- Egzaminy.
- Materiały szkoleniowe (wersja elektroniczna w strefie studenta).
- Dokumenty:
- zaświadczenie o ukończeniu kursu kompetencji ogólnych w j. polskim z tłumaczeniem na j. angielski,
- certyfikat PAZiA w j. polskim z tłumaczeniem na j. angielski,
- licencja PAZiA w formie plastikowej karty w j. polskim z tłumaczeniem na j. angielski.
- Wprowadzenie: Podstawy prawidłowego żywienia psów, psie potrzeby żywieniowe.
- Anatomia i fizjologia układu pokarmowego psów.
- Rodzaje i rola składników pokarmowych w diecie psa.
- Woda w psiej diecie: problem pragnienia.
- Porównanie różnych rodzajów diet: dieta sucha, mokra, model mieszany, dieta surowo mięsna, pojęcie diety zbilansowanej, rodzaje i charakterystyka produktów dostępnych na rynku karm, popularne błędy żywieniowe.
- Przysmaki i przekąski: zasady ich doboru i stosowania.
- Dieta psów w różnych okresach życia: szczenięta (w tym odkarmianie osesków), psy rosnące, dorosłe, geriatryczne, kastrowane, suki w ciąży i połogu.
- Suplementy i dodatki dietetyczne.
- Dieta BARF w żywieniu psa: zasady diety, rola i znaczenie suplementacji, zasady bilansowania mieszanek, wykonywanie i przechowywanie posiłków.
- Ocena kondycji pacjenta, obliczanie dawek pokarmowych i ustalanie kaloryczności karm, analiza składów i czytanie etykiet.
- Badania diagnostyczne pacjenta przed konsultacją dietetyczną.
- Choroby dietozależne: choroby nerek, trzustki, wątroby, jelit, przewodu pokarmowego, pęcherza moczowego, zębów i przyzębia.
- Choroby dietozależne: nadczynność / niedoczynność tarczycy, cukrzyca, alergie i nietolerancje pokarmowe, choroby autoimmunologiczne.
- Badania diagnostyczne pacjenta przed konsultacją dietetyczną.
- Podstawy diagnostyki laboratoryjnej (w zakresie pozwalającym na interpretację wyników badań pacjentów) – głównie krew i mocz.
- Postępowanie dietetyczne z pacjentami chorymi – dobór właściwej terapii z uwzględnieniem diety i suplementacji.
- Nadwaga i otyłość jako choroba cywilizacyjna współczesnych psów domowych.
- Behawioralnej aspekty żywienia: miejsce karmienia jako zasób, zmiana diety u psa, problemy behawioralne związane z jedzeniem (syndrom głodu, neofobia, walka o zasób, zajadanie nosy/stresu), jedzenie jako element zabawy i treningu, dieta jako element pracy behawioralnej.
- Część praktyczna: tworzenie zaleceń dla opiekunów, analiza przypadków dietetycznych, dobór właściwych rozwiązań terapeutycznych.
- Egzamin teoretyczno-praktyczny.
- Ukończenie 18 lat życia lub złożenie organizatorowi oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego o zgodzie na uczestnictwo w kursie.
- Wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego po kliknięciu “Zapisz się” pod terminem kursu w tabeli oraz wpłata zaliczki gwarancyjnej wliczanej w opłatę za kurs (500 zł).
- Przesłanie zdjęcia do licencji w formacie JPG (widoczna twarz, może być nieformalne) na nasz adres e-mail: kontakt@pazia.pl do 2 tyg. przed rozpoczęciem kursu (brak zdjęcia będzie skutkować wydłużonym czasem oczekiwania na otrzymanie dokumentów).
- O przyjęciu na kurs decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń i wpłata zaliczki.
- Na ok. 10 dni przed rozpoczęciem kursu organizator przesyła szczegółowy harmonogram.
- Na 24 godzin przed rozpoczęciem kursu organizator przesyła dostęp do Strefy Studenta, w której znajdują się materiały, nagrania oraz link do zajęć ONLINE. Link jest niezmienny przez cały okres trwania kursu.
Warunkiem otrzymania maila z dostępem jest opłacenie kursu w całości. - Wszyscy kursanci otrzymują dostęp do nagranych wykładów online na okres do 3 mies. po zakończonym kursie.
- Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o finansowanie kursu przez Urząd Pracy stosowny do swojego miejsca zamieszkania.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia lub zmiany jego terminu, jeśli liczba uczestników będzie mniejsza niż wymagana lub jeśli wystąpi sytuacja losowa/siła wyższa.
Zniżki:
- rabat 10% na kolejne kursy zawodowe PAZiA dla ABSOLWENTÓW z WAŻNĄ LICENCJĄ PAZiA – SZCZEGÓŁY
Przelew:
- zaliczka w kwocie 500 zł w dniu zapisu,
- reszta należności do 2 tyg. przed rozpoczęciem kursu.
Raty:
Płatność ratalna poprzez Alior Bank. Możliwość spłaty nawet do 48 rat, korzystne oprocentowanie.
Telefon: +48 531 938 444
E-mail: upgreenway@gmail.com