Nasze psy i koty karmi Acana Polska

|

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram

Agnieszka Wędrychowicz – certyfikowany Instruktor Szkolenia Psów metodą klikerową oraz Instruktor Dogoterapii (Kynoterapii), Behawiorysta zwierząt towarzyszących, opracowała autorską metodę pracy z psami i kotami problemowymi UFT: Understand -> Find -> Transformation. Założycielka Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii. Jest współtwórcą pierwszych w Polsce wytycznych dotyczących prowadzenia zajęć z udziałem zwierząt, które mają na celu stworzenie im odpowiednich warunków pracy. Od 10 lat szkoli psy z użyciem klikera. Oprócz tego od 8 lat konsultuje psy i koty lękliwe, agresywne, nadpobudliwe oraz inne stwarzające problemy swoim właścicielom. Od 2014 r. jest wykładowcą w Instytucji Szkoleniowej „Green Way” dla której stworzyła autorskie programy kursów zawodowych: Instruktora Szkolenia Psów, Dogoterapii, Felinoterapii, Zoopsychologa oraz seminaria z zakresu pracy z psem agresywnym, lękliwym, nadpobudliwym, sprawiającym problemy. Prowadzi kursy zawodowe, seminaria i warsztaty w całej Polsce. Uczestniczka m.in. seminariów:  „Terapia reaktywności psów metoda BAT” z światowej sławy trenerką Grisha Stewart; “Praca z psem agresywnym: warsztaty praktyczno – teoretyczne” z Piotrem Wojtków i Zosią Zaniewską; “Pierwsza pomoc przedweterynaryjna”; “Terapia zaburzeń zachowania u psów – agresja, nadpobudliwość, lękliwość”, “Komunikacja psów i zaburzenia zachowania u kotów”, “Praca z psem w schronisku i po adopcji”,  “Czynniki wpływające na efektywność treningu u psów”, “Farmakoterapia zaburzeń zachowania psów i kotów” – prowadzone przez lek. wet. i zoopsychologa Jolantę Łapińską; “Komunikacja z psem – podstawa pracy trenerskiej i behawioralnej”, “Zrozum swojego psa” – prowadzone przez Joannę Błońską.

 

Małgorzata Rokicka

 • Właścicielka firmy „TO INSPIRE”;
 • Dyplomowany Psycholog Koni i Instruktor Jeździectwa;
 • Certyfikowana Absolwentka metody Equine TouchTM;
 • Magister Biologii (SGGW);
 • Dyplomowany NeuroAthletik Coach i Trener Personalny;
 • Certyfikowany Coach MLC i Praktyk NLP;
 • Autorka innowacyjnej metody rozwoju osobistego w asyście koni TO INSPIRE COACHING;
 • Autorka książki pt. “Teoria Umysłu u Koni” oraz wielu artykułów w czasopismach branżowych na temat psychologii koni i ludzi;
 • Członek: Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol), International Coach Federation (ICF; Członek Wspierający), Stowarzyszenia Coachów Polskich (SPC), Klubu Coacha MLC (CC Innovation), Klubu Coacha Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego (IPRI).

W 2009 roku, będąc uczennicą dr wet. Roberta M. Millera, jako jedna z pierwszych osób w Polsce uzyskała tytuł trenera imprintingu i wczesnego szkolenia źrebiąt. W 2013 roku, podczas obrony swojej pracy dyplomowej na temat wyższych czynności psychicznych koni, udowodniła funkcjonowanie u koni konstruktu zwanego „teorią umysłu”, za co otrzymała wyróżnienie. Od 2011 roku współpracuje z fundacją Viva!, resocjalizując trudne konie – tzw. „konie po przejściach”. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce uzyskała certyfikat nowatorskiej metody pracy z ciałem konia – Equine Touch(TM). Od 2010 roku prowadzi warsztaty z psychologii i etologii koni, konsultacje behawioralne oraz szkolenia i konsultacje jeździeckie. Miała okazję uczestniczyć w szkoleniach, prowadzonych przez wiele wybitnych osobistości świata jeździeckiego, m.in.: Denise O’Reilly (Ride With Your Mind – Mary Wanless), Miriam Sherman (Straightness Training – Marijke de Jong), Veronikę Bühn (Ecole de Légèreté – Philippe Karl), Gerda Heuschmanna czy Karin Blignault. Swoją pracę opiera na solidnej wiedzy naukowej oraz bogatym doświadczeniu. JAKOŚĆ oferowanych usług jest dla niej priorytetem, dlatego stale się rozwija i doskonali, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. Od 2013 roku działa pod patronatem własnej firmy “TO INSPIRE”.

W książce pt. “Teoria Umysłu u Koni”, poświęconej zaawansowanym procesom mentalnym, po raz pierwszy w historii, na podstawie autorskiego eksperymentu naukowego, dowiodła funkcjonowanie u koni tytułowego konstruktu, przypisywanego dotąd wyłącznie ludziom. Wykazała, że konie trafnie odczytują ludzkie intencje, świadomie i rozmyślnie komunikują się z nimi za pomocą mowy ciała oraz doskonale wykrywają i odzwierciedlają ich autentyczne stany mentalne, co czyni je wprost idealnym i kluczowym czynnikiem pogłębiającym, gwarantującym niesamowitą skuteczność procesów rozwojowych z ich udziałem.

 

Jolanta Łapińska –  lek. weterynarii, zoopsycholog, behawioryst. Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 1992 roku. Od tamtej pory nieustannie zgłębia wiedzę, uczestnicząc w seminariach i wykładach najlepszych specjalistów na świecie (m. in. Joel Dehasse, Michele Minunno, Alexa Capra, Karen Overall i inni). Autorka wielu publikacji, oraz uczestniczka programów telewizyjnych gdzie wypowiada się najczęściej na temat zachowania zwierząt. Na co dzień prowadzi terapie behawioralne psów i kotów oraz pracuje jako behawiorysta w Schronisku “Na Paluchu”. Jest także biegłym sądowym w dziedzinie zachowań zwierząt. Współpracuje z Akademie für Tiernaturheilkunde oraz jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

Obecnie wykładowca w Zakładzie Psychologii Instytutu Nauk Społecznych AWF w Krakowie i psycholog-praktyk w sporcie, pożytkuje doświadczenia praktyczne w procesie dydaktycznym. Prowadzi zajęcia z zakresu psychologii na wszystkich wydziałach AWF w Krakowie.

Specjalizuje się w praktycznej psychologii sportu. Główne obszary zainteresowań i praktycznej działalności dotyczą: rozwoju zawodnika, kontroli emocji, treningu mentalnego, wsparcia trenera oraz etycznych aspektów działalności sportowej. Popularyzuje wiedzę z zakresu psychologii sportu publikując artykuły w czasopismach i materiałach dydaktycznych dedykowanych odbiorcom w określonych dyscyplinach sportowych.

 

Joanna Błońska jest trenerką psów z ok. dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z psimi problemami przed i po adopcji (w tym psami półdzikimi czy wolfdogiem). Pracuje również z innymi gatunkami zwierząt, bazując na wiedzy o komunikacji. W Norwegii budowała swoje doświadczenie dotyczące zwierząt gospodarskich, sporo czasu spędziła na obserwowaniu owiec, ich zasad życia w stadzie i komunikacji. Działa przy organizacjach pro zwierzęcych, gdzie konsultuje różne przypadki, pomaga przygotować psy do adopcji i rozwiązywać problemy z psami już adoptowanymi oraz prowadzi wykłady edukacyjne dotyczące psów i zwierząt gospodarskich, występuje gościnnie w audycjach radiowych. Prywatnie – przez lata opiekunka wielu psów odratowanych i rottweilerów, a obecnie trzech psów adopcyjnych, w tym 2 ze stad półdzikich, jednego żyjącego przez kilka lat z innymi psami bezdomnymi.

 

Artur Bielak – Lekarz medycyny, fizjoterapeuta w trakcie specjalizacji z dziedziny „Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu”. Wykładowca na licznych kursach instruktorskich, hipoterapia, jazda konna, tenis, pływanie. W życiu zawodowym szczególnie interesuje się patologią stawu barkowego jak i ratownictwem medycznym.
Zawodnik „Medyka Zabrze”- amatorskiego klubu lekarzy, z którym zdobył wicemistrzostwo świata w piłce nożnej oraz czterokrotnie mistrzostwo Polski w Piłce nożnej lekarzy. Dodatkowo amatorsko gra w tenisa oraz żegluje po jeziorach.

 

 

Martyna Wędrychowicz – studentka trzeciego roku behawiorystyki zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Wolontariusz i prawa ręka w pracach fundacji tych mniej i bardziej przyjemnych. Opiekuje się wszystkimi zwierzętami pracującymi i emerytowanymi w fundacji. Dba o ich prawidłowy dobrostan i wyszkolenie. Interesuje się pozytywnymi metodami szkolenia, fotografią i gotowaniem. Asystentka trenera podczas szkoleń psów metodą klikerową. Uczestniczka wielu seminariów i warsztatów, m. inn. Praca z psem agresywnym: warsztaty praktyczno – teoretyczne z Piotrem Wojtków i Zosią Zaniewską, Pierwsza pomoc przedweterynaryjna, Terapia zaburzeń zachowania u psów,  Komunikacja psów i zaburzenia zachowania u kotów, Praca z psem w schronisku i po adopcji prowadzone przez lek. wet. i zoopsychologa Jolantę Łapińską.

 

Aneta Korus – magister rehabilitacji ruchowej, absolwentka AWF Kraków. Jestem certyfikowaną hipoterapeutką, od 14 lat wykorzystuję niezwykłe walory lecznicze terapii z koniem. Zajmuję się przygotowywaniem koni do pracy w hipoterapii w oparciu o własny autorski program. Prywatnie miłośniczka koni huculskich i Karpat. Jako instruktor bez trudu nawiązuje kontakt zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi, optymistycznie nastawiona do ludzi i życia, ceniona za anielską cierpliwość.

 

 

Marcin Patronik – psycholog i psychoterapeuta, dziewiąty rok w zawodzie. Na co dzień pracuje w SP ZOZ w Sanoku i w Lesku (Poradnia Zdrowia Psychicznego), w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Lesku oraz współpracuje z takimi instytucjami jak GOPS w Besku i Zespół Szkół w Besku. W ramach kursu instruktora jazdy konnej i hipoterapeuty prowadzi moduł z zakresu umiejętności interpersonalnych, takich jak komunikacja interpersonalna, asertywność, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie ze stresem.

 

Waldemar Kalinowski –  Prowadzę działalność lekarsko-weterynaryjną z siedzibą w Węgierskiej Górce , zajmując się głównie leczeniem koni – interną , rozrodem i ortopedią. Moje wcześniejsze doświadczenia zawodowe po ukończeniu Wydziału Weterynarii w Olsztynie w 1999 roku:

 • praca w lecznicy dla zwierząt w Wielkopolsce i obsługa m. in. Stada Ogierów w Sierakowie Wlkp. ,
 • praca w Inspektoracie Weterynarii w Szamotułach na stanowisku inspektora d/s zwalczania chorób zakaźnych zwierząt ,
 • praktyka w Dolnosaksońskim Stadzie Ogierów Hanowerskich w Celle ,
 • specjalizacja z rozrodu zwierząt ,
 • specjalizacja z chorób koni ,
 • praktyka ortopedyczna w Klinice Dla Koni w Telgte ( Niemcy),
 • praca w Stadninie Romico (dawniej Bolix) w Żywcu, gdzie zajmowałem się rozrodem – inseminacją klaczy i pozyskiwaniem nasienia ogierów.

Oprócz koni , pasja – żeglarstwo …

 

Marcin Durek – certyfikowany Instruktor Szkolenia Psów metodą klikerową oraz Instruktor Dogoterapii (Kynoterapii) i Felinoterapii, Petsitter, Behawiorysta zwierząt towarzyszacych.  Właściciel szkoły dla psów „Dog Paw Control” w Irlandii. Szkoli psy metodą klikerową oraz jest ewaluatorem psów agresywnych. Posiada duże doświadczenie w pracy z psami wykazującymi zachowania agresywne, konsultuje najcięższe przypadki takich zwierząt w Irlandii. Oprócz tego pomaga właścicielom zwierząt problemowych: lękliwych, nadpobudliwych, w depresji, nieposłusznych, wykazujących problemy separacyjne itp. Wykładowca w Instytucji Szkoleniowej „Green Way” oraz Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii.

 

Krzysztof Idzior –  inż. Agronomi, tech. weterynari, certyfikowany Instruktor Szkolenia Psów metodą klikerową oraz Instruktor Dogoterapii (Kynoterapii). Właściciel Sosnowej Zagrody: http://sosnowazagroda.pl/.  Posiada trzydziestoletnie doświadczenie w szkoleniu psów.  Pracował jako opiekun drapieżnych psowatych /wilki, szakale, hieny/ w ogrodzie zoologicznym.  Przez rok był przewodnikiem psa służbowego w Służbie Więziennej.  Uczestnik zajęć teoretyczno-praktycznych z Roksaną Moską, warsztatów: Praca z psem agresywnym​ prowadzonych przez Piotra Wojtków i Zosię Zaniewską. Prowadzi szkolenie: Podstawy tropienia jako element rozwoju intelektualnego i emocjonalnego psów. Interesuje się behawiorem wilków oraz komunikacją pies- pies i pies- człowiek. 

 

Marzena Załęska – Certyfikowany Instruktor Szkolenia Psów, Terapeuta Zaburzeń Zachowania Psów – behawiorysta oraz Instruktor Dogoterapii (kynoterapii). Pracą z psami zajmuje się od 6 lat, od 2015 roku prowadzi Centrum Szkolenia Psów PIES – Pozytywne i Efektywne Szkolenie http://www.pies.gorlice.pl/ . W pracy stosuje metody bazujące na najnowszych badaniach z zakresu zachowania i sposobu uczenia się u psów, dzięki ciągłej edukacji i uczestnictwie w wielu szkoleniach oraz seminariach tematycznych.

 

Mariusz Stec – ukończył fizjoterapię i wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego oraz Medyczne Studium Masażu Leczniczego. W Ośrodku dla osób z autyzmem prowadzi rehabilitację i terapię grupową.

Ważniejsze kursy i szkolenia:

 • kurs II stopnia integracji sensorycznej
 • kurs podstawowy PNF
 • szkolenie „Zabawa z dzieckiem z autyzmem”
 • kurs I i II stopnia integracji sensorycznej
 • Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne – I stopień

Instruktor sportu: gimnastyka, pływanie, lekka atletyka, siatkówka, koszykówka. Trener II klasy: koszykówka.