Kilka słów o nas

Witamy na oficjalnej stronie Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii (PAZiA), która została założona w 2008 roku. Początkowo znana pod inną nazwą, nasza organizacja przekształciła się w czasie, a obecnie działa jako Fundacja o statusie Organizacji Pożytku Publicznego.

Rozpoczynając jako skromna inicjatywa, nasza Akademia rozwijała się głównie dzięki zaangażowaniu i pracy wolontariuszy, którzy stanowią serce naszej działalności. 

Na początku nasze główne obszary działalności to prowadzenie zajęć dogoterapii oraz felinoterapii, skierowanych do podopiecznych ośrodków w powiecie gorlickim, takich jak Domy Pomocy Społecznej, Dzienne Ośrodki Wsparcia, Specjalne Placówki Szkolno-Wychowawcze oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. W ramach naszych inicjatyw edukacyjnych angażowaliśmy się także w pracy z dziećmi i młodzieżą ze szkół i przedszkoli, przekazując wiedzę na temat potrzeb zwierząt oraz bezpiecznego kontaktu z nimi.

Dzięki wsparciu funduszy unijnych udało się nam zrealizować 19 projektów, co umożliwiło beneficjentom korzystanie z naszych zajęć bez dodatkowych opłat. Od 2014 roku poszerzyliśmy naszą ofertę o działalność szkoleniową, dostarczając kursów zawodowych i doszkalających. 

Nasza kadra składa się z doświadczonych wykładowców posiadających obszerną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Dumni jesteśmy z tego, że możemy się pochwalić najlepszą kadrą wykładowców w Polsce. Kursy oferowane przez naszą Akademię bazują na najnowszych osiągnięciach nauki, kładąc szczególny nacisk na etyczne podejście do zwierząt oraz zrozumienie ich komunikacji i potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów i seminariów, organizowanych w sposób dostosowany do potrzeb uczestników, często w formie hybrydowej. Po ukończeniu kursu nie zostawiamy absolwentów samych sobie – oferujemy superwizje, w trakcie których mogą oni dzielić się z nami napotkanymi wyzwaniami zawodowymi.

Dołącz do PAZiA i podążaj ścieżką profesjonalnego rozwoju! Razem z PAZiA dla lepszego świata ludzi i zwierząt.

Our gallery

Grid Gallery Slide

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.